Konak Hastanesi Tıp Bayramı’nı Plaket Töreni İle Kutladı

Konak Hastanesi, 14.03.2018 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu ev sahipliğinde geleneksel olarak her yıl düzenlenen tıp balosunda, sanatçı kimliğinin yanı sıra doktorluk mesleğini de icra eden sevilen sanatçı Op. Dr. Ferhat Göçer’in sahne alması geceye ayrı bir anlam kattı. Konak Ailesi’ne mensup doktorların, personel misafirlerin katıldığı gecede 14 Mart Tıp Bayramı kutlanırken,  Konak Hastanesi’nde 5, 10 ve 15 yılını doldurmuş personellere de kıdem plaketleri takdim edildi. 

Gecede konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Kazım Gündoğdu,
“Tüm sağlık camiasının Tıp Bayramını kutladıktan sonra Tıp alanındaki teknolojik gelişmeler ve Yapay Zeka’dan bahsetti. Yapay zekanın Kalp Damar, Alzheimer, Obezite ve Kanser gibi bir çok hastalığın tanısında ve önlenmesinde büyük rol oynayacağını ancak bunu kullanacak, yorumlayacak ve  bunlara ruh verecek olanın yine hekimlerin olacağının altını çizdi. Sağlıkçıların zor şartlar altında çalıştığını,  zoru başarmanın ise ancak iyi iletişim, hoşgörü bilgi beceri paylaşımından geçtiğini” belirtti.

Sağlık çalışanlarının, birbirine karşı hoşgörü, sevgi ve saygının her zaman korunmasının günümüz koşullarında bizlere her zamankinden daha çok önemli olduğunu vurguladı.  Hastalarımızdan emeğimizi hiçbir zaman esirgemememiz gerektiğini, hastaların bize zor ve hastalık zamanlarında dertlerine çare bulmamız için geldiğini,  biz hekimlerin ise onların sorunlarını çözmek, dertlerine çare olmak için var olduğumuzu söyledi. Sağlık hizmetinin hemşireden, doktora, yardımcı sağlık personelinden temizlik görevlisine kadar bütünüyle bir ekip işi olduğunu, ekibin her üyesinin başarıda çok önemli rol oynadığını da ayrıca vurguladı. 

Gündoğdu; ‘Evet biz Konak olarak güçlü bir aileyiz. Biz iyi bir ekibiz. Çalışan odaklıyız. Hasta odaklı bir kurumuz. Kurumumuzun temel hedefi güncel, herkesin erişebileceği, kaliteli sağlık hizmeti sunmak ve tüm hastane çalışanlarının huzur içerisinde çalışacakları bir ortam sağlamak. Bunun için tüm yönetici kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyoruz” diyerek sözlerine devam etti. Ayrıca  AFRİN ‘de kahramanca savaşan askerlerimiz göz bebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri gönlümüzde ve dualarımız onların başarısı için diyerek sözlerini bitirdi.

Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Yüksel Ağca,
Tıp tarihçesinden bahseden Ağca, Osmanlıdan günümüze kadar Tıpta yaşanan gelişmelerden de kısaca bahsetti. Okuduğu duygusal şiir ile tüm salonda büyük alkış alan Ağca, lise ve tıp fakültesi yıllarından yakın arkadaşı olan ve sanatçı kimliğinin yanı sıra doktorluk mesleğini de icra eden sevilen sanatçı Op. Dr. Ferhat Göçer’i sahneye davet etti.

Ferhat Göçer Konak Hastanesi’nin Tıp Bayramı’nı kutladı .
Tüm Konak Ailesinin tıp bayramını kutlayan Ferhat GÖÇER, gece boyunca yaşamımızdaki sağlık çalışanlarının rolünden bahsetti ve hekimlik mesleği ile ilgili anılarını paylaşarak geceye renk kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.