Başkan Mesajı

Başkan Mesajı

Konak Hastanesi

Değerli Konak Ailesi

Zor ve uzun bir yılı 2020’yi geride bırakıyoruz.2020 yılı tüm insanlık için bir felaket yılı olmuştur. Covid-19’un sebep olduğu yıkımlar, başta sağlık ayağı olmak üzere ekonomik yıkımlar, psikolojik ve sosyolojik değişimlerdir.

Sağlık camiası tüm olumsuzluklara rağmen, aşının devreye girmesiyle, daha rahat aşınılabilir. Diğer taraftan direk olarak covid-19’a etki edecek antiviral ilaç üzerinde bilim adamları ve farma endüstrisi gece gündüz canla başla çalışmaktadır.

Ama asıl bizi yoracak faktörlerden bir diğeri kısa, orta ve uzun vadede ekonomik krizlerdir. Bu dalgaların ekonomi üzerine olumsuz etkileri daha can sıkıcı olabilir. Diğer faktörler, ciddi psişik ve sosyal faktörlerdir.

Post covid-19 ve ekonomik sıkıntıların global olarak insanlar üzerinde bırakacağı psişik ve sosyolojik değişimleri göz önünde bulundurmamız gerekir.

Toplum olarak daha alıngan, daha tahammülsüz, kavgacı, sinirli bir ruh haline bürünmüş ve yine tüm dünyada insanlar, daha içine kapanık, paylaşımdan uzak, birbirine karşı tahammülsüz ve zıt bireylere bürünüyorlar.

Umutsuzluğa yer yok!

Bunların hepsi geçecek.

İnsanlık tarihi ne badireleri geride bırakmıştır. Yeter ki sevgi ve saygı ile çıkarsız bir şekilde el ele, yürek yüreğe olalım.

Yeni yıla girerken hepimiz birbirimize, ekip arkadaşlarımıza, gelen hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza daha güler yüzle pozitif davranmamız, böyle sıkıntılı günlerde daha anlamlı olur.

Zaten Konak Ailesinin felsefesinde bunların hepsi mevcut.

2021 yılı bizim için güler yüzlü, pozitif, kaliteli hizmet yılı olacak. Covidsiz sağlıklı nice yıllara diyorum. Korunalım hayata tutunalım.

Sevgilerimle

Op. Dr. Kazım GÜNDOĞDU

Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı