Konak Hastanesi Gebelik Okulu 2. Yılında da Hamilelerin Yanında

(28.07.2017) Konak Hastanesi,  2 yıldır her ayın son Cuma günü devam eden Gebelik okulu ile katılımcıların bilinçli bir şekilde gebelik sürecini geçirmelerini sağlıyor. Okulda hamilelik süreçlerinden beslenmeye, anne sütünün öneminden emzirme usullerine kadar pek çok konuda eğitimler veriliyor .

Konak Hastanesi,  2 yıldır her ayın son Cuma günü devam eden Gebelik okulu eğitimlerine 28.07.2017 tarihinde Konak Hastanesi eğitim salonunda yaptığı eğitimlerle devam etti.

Gebelik okuluna talebin her geçen gün artmakta olduğunu ve katılımcıların bilinçli bir şekilde gebelik okulundan ayrıldığını belirten Konak Hastanesi İdari Direktörü Özlem Altıntaş Kuyruklu, bu ay yapılan  gebelik okulunun içeriği ve eğitimcilerle ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Saat 12.00 ile 17.00 arasında yapılan  eğitimlerimizde katılımcılarımıza hamilelik sürecinin nasıl olacağı, bu esnada nasıl beslenecekleri, gebelik sonrasında neler yaşayabilecekleri, beslenme süreçleri, yapabilecekleri egzersizler anlatıldı.
Aynı zamanda anne sütünün önemi ve emzirme usulleri konusunda bilgi aktarıldı  ve psikolog tarafından bütün bu süreçlerde psikolojilerinin nasıl olacağı ve nasıl düzeltilebileceği konusunda bilgiler verildi.
Eğitimlerimizi Kadın Doğum Uzmanımız Gülçin Aydar, Diyetisyenimiz Nurcan Bıçakçı, Fizyoterapistimiz Nimet Altınata, Çocuk Hastalıkları Hekimimiz Tanfer Taşpınar, Psikoloğumuz Angela Örge, Neonatoloğumuz Aydın Erdemir, Emzirme Danışmanımız ve Bebek Hemşiremiz Seher Koşar verdi.. “

Özel Konak Hastaneleri Hakkında

1995 yılında İzmit’te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Konak Hastanesi, yatırımlarını günden güne genişletmektedir.
Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Trans Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi, Hilterapi, Mikro Cerrahi, Obezite Cerrahisi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 10.000 m2 yakın kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli’nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.