Cilt Bakım Ünitesi

Konak Hastanesi

Cildimiz en önemli giysimizdir. Çocukluk dönemimizde cildimiz taptazeyken 20’li ve 30’lu yaşların sonlarına doğru yavaş yavaş yıpranmaya başlar; sonuçta kırışıklıklar, lekeler ve ciltte sarkmalar gibi cilt yaşlanması bulguları görülmeye başlar. Bu nedenle cildimiz sürekli bakıma ihtiyaç duyar.

Dış etkenlerin zararını en az düzeye indirgemek ve cildimizin sağlığını koruyabilmek için yapılması gerekenlerin arasında; cilt temizliği, cilt yapısına uygun ürün seçimi, cilt bakımı ve düzenli güneşten koruyucu kullanımı sayılabilir. Cilt bakımları 20’li yaşlardan sonra derinin ihtiyaçlarını ve problemlerini gidermeye yönelik destek amaçlı olarak herkese ve her cilde önerilmektedir. Cildin ihtiyaçları ve cilde gereken bakımlar cilt bakım süresini belirler. Ancak klasik bir bakımın süresi yaklaşık 1 saattir.

Cilt bakımı öncesi doktorumuz tarafından yapılan muayene sonucunda derinizin tipi, özellikleri ve varsa mevcut hastalıkların tespit edilir. Ardından beklentileriniz ve istekleriniz de göz önüne alınarak estetisyenimiz tarafından size ve cildinize uygun bakım uygulanır. Cildinizin problemleri cilt bakım uygulamasının sıklığını belirler. Cilt bakımı sadece bakım amaçlı olarak genelde 6 – 8 haftalık aralıklarla uygulanır.

Ünitemizde cilt bakımında İsviçre menşeli, alerji yapma riski en aza indirilmiş ve tamamen bitkisel kaynaklı maddeler içeren ve ülkemizin seçkin üniversitelerinin bünyesinde bulunan kozmetoloji ünitelerinde de kullanılan dermokozmetik ürünler kullanılmaktadır.
 
Verilen Hizmetler;
 

  • Cilt bakımı uygulamaları
  • Lazer uygulamaları

Gelmeden Önce!
 
Lütfen estetisyenimizden randevu alınız.