Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Konak Hastanesi

Eklemlerde ağrı, kireçlenme, bel tutulması, boyun ağrısı, sırt ağrısı gibi rahatsızlıklar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nin ilgi alanına girer. Fizik tedavinin kelime anlamı onarmaktır.

Yani eklem ve yumuşak dokuları etkileyen aletlerle çeşitli rahatsızlıkları tedavi etme yöntemidir. Herhangi bir kaza sonrası işlevini yitiren bedenin çeşitli bölgelerinin veya organlarının tekrar eski işlevlerini kazanmasını sağlamak amacıyla fizik tedavi uygulanır.

Fizik tedavi dışarıdan uygulanan bir yöntemdir. Amaç, ağrıyı azaltmak ve eklem hareket açıklığını korumaktır. Böylelikle bireyin günlük yaşamının kolaylaştırılması hedeflenir.

Tedavi seanslar halinde yapılır. 1 – 1,5 saatlik toplam 15 – 20 seans uygulanır. Fizik tedavi gören bir hastada eklem kısıtlılığı mevcutsa fizyoterapistin yaptırdığı bazı hareketler sorunlu bölgede hafif ağrıya neden olabilir. Fizik tedavi sadece ağrı tedavisinde değil, bozulan kas mekanizmasının düzeltilmesinde de kullanılır.

Engelli kişileri topluma kazandırmak için uygulanan tedavilerin türüne rehabilitasyon denir. Rehabilitasyon tedavisi ekibinde fizik tedavi uzmanı, fizyoterapist, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı gibi kişiler yer alır. 

Verilen Hizmetler;

 • Hill Terapi :  Yıllardır vücudunuzdaki ağrılardan şikâyet ediyor ve denediğiniz hiçbir tedavi yönteminden sonuç alamıyorsanız Hilterapi ile tanışmalısınız.. Hilterapi FDA (Amerikan Gıda ve ilaç Dairesi) onaylı bir ağrı tedavisidir. Hilterapi tedavisinin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve sağlık kuruluşlarınca tasdik edilmiştir. Hastaların ağrılarının geçici olarak değil, kalıcı ve kesin bir şekilde tedavi edilmesini sağlayan Hilterapi, kısa sürede iltihap giderici ve ağrı kesici etki yaratmaktadır. Ağrılarının şiddeti nedeniyle uyuyamayan ve yardım almadan yerinden kalkamayan hastalarımız bile daha tedaviye başladıkları ilk seansta ağrılarında ciddi bir azalma olduğunu belirtmişlerdir.Hilterapi birçok tedavi yöntemini denemiş ancak sonuç alamamış hastalara dahi %93 başarı oranı ile hızlı ve etkili bir tedavi vadeder.
 • Kardiyak Rehabilitasyon                                                                             
 • Boyun, sırt ve bel ağrıları, boyun ve bel fıtıkları ve eklem artrozlarının tedavisi                                                                            
 • Omuz, kol ve bacak eklemlerindeki ağrıların tedavisi                                                                            
 • Romatizmal hastalıkların tedavisi                                                                            
 • Osteoporoz hastalığı tanı ve tedavisi                                                                            
 • Spor yaralanması sonrası sporcuyu en kısa sürede spora döndürebilme amacıyla tedavi edici ve koruyucu rehabilitasyon tedavileri                                                                            
 • Ortopedik hastalıkların (özellikle kırık ve çıkıklar, dizin menisküs ve bağ hastalıkları) ve artroplasti gibi ortopedik operasyonların öncesi ve sonrasında rehabilitasyon tedavisi uygulamaları 
 • El cerrahisi sonrası rehabilitasyon uygulamaları                                                                             
 • İnme, beyin hasarı ve omurilik zedelenmeleri sonucu oluşan kol ve bacaklardaki felçlerin rehabilitasyonu                                                                            
 • Periferik sinir yaralanmaları sonrasında ve yüz felci hastalığında fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları                                                                

Gelmeden Önce!

444 95 95 nolu telefonu arayarak randevu alınız.