Beslenme ve Diyet

Konak Hastanesi

Sağlıklı beslenme, sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın sürdürülebilmesi için temel unsurlardan birisidir. Özel Konak Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde yeterli ve dengeli beslenme bilincinin oluşması konusunda çalışmalar yürütmektedir.

Bu amaçla hastane bünyesinde poliklinik, klinik ve toplu beslenme alanlarında hizmet verilmektedir. Diyet Polikliniği’nde diyetisyen tarafından kişilerin beslenme alışkanlıkları incelenmekte, vücut analizleri yapılmakta ve mevcut durumuna, hastalıklarına ve kan bulgularına uygun olarak kişiye özel bir beslenme programı hazırlanmakta ve düzenli olarak takipler yapılmaktadır.

Poliklinikte şişmanlık, zayıflık, gebe – emzikli, diyabet, kalp hastalıkları, karaciğer hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, polikistik over sendromu, kronik böbrek yetmezliği, yeme davranış bozukluklarında beslenme gibi  birçok özel durum ve hastalıkta beslenme tedavisi verilmektedir. Ayrıca klinikte klinikte tedavi olmak üzere yatan hastalara da hastalıklarına uygun beslenme tedavileri yürütülmekte, hastaların ve refakatçilerin sağlıklı, hijyenik koşullarda toplu beslenme hizmeti almaları sağlanmaktadır.

Verilen Hizmetler;

  • Beslenme ve Diyet uzmanlarımız her türlü alanda beslenme, kurum beslenmesi, hastalıklara uygun beslenme tedavisi, sporcu, bebek, çocuk, erişkin, yaşlı, gebe -emzikli, şişman, zayıf, diyabet ile ilgili alanlarda hizmet verirler.

Gelmeden Önce!

Beslenme ve Diyet bölümüne gelmeden önce uzmanımızla görüşmek üzere randevu almak için 444 95 95 çağrı merkezini aramanız yeterli olacaktır.