Konak Tıbbi Branşları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Konak Hastanesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği, Hastanemizin en renkli, en eğlenceli,  çocuklarımızın konforu ve gelişimlerine yönelik dizayn edilmiş bölümüdür. Çocuklar, özel olarak yaptırılan bölümlerde oyun oynayabilmekte ve gelişimlerine yönelik oyuncaklarla eğlenebilmektedir. ….. metrekarelik bir alanda hayata geçirilen poliklinikte, yalnız miniklerin değil, anne babaların da konforu düşünülmüştür. Konak Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, alanında Bölgesinin en tercübeli uzmanlarından oluşan kadrosuyla, çocuklar için özel tasarlanmış poliklinik, yataklı servis ve yoğun bakım alanlarında, tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir.    

Uzman doktorlarımız ve deneyimli yardımcı personel kadromuz ile ileri teknolojik alt yapının bir araya geldiği kliniğimizde yenidoğanın ilk anından ergenliğe kadar olan dönemde her türlü tanı, tetkik ve tedavide beklentilerinizin ötesini bulacaksınız.

Verilen Hizmetler;

  • Çocukluk çağı hastalıklarında tanı, teşhis ve tedavi
  • Sağlam çocuk büyüme ve gelişme takibi
  • Çocukluk çağı aşı uygulamaları
  • Yenidoğan bakımı, beslenmesi ve emzirme danışmanlığı
  • Yenidoğan tarama testleri (işitme testi, fenilketonüri ve doğuştan hipotiroidi için topuk kanı ile tarama testi, kalça çıkığı açısından fizik muayene ve kalça USG)

Gelmeden Önce!

Elinizde olan mevcut tahlil ve röntgenleri yanınızda getiriniz.

Bağlı olduğunuz kurum evraklarını yanınızda bulundurunuz.

Kullandığınız ilaçları yanınızda getiriniz.