Konak Güçlü Kadrosunu Genişleterek Büyümeye Devam Ediyor

Sağlıkta marka olan ve güncel, kaliteli erişilebilir kaliteli sağlık hizmeti sunan Özel Konak Hastanesi Neonatoloji (Yenidoğan Yoğun Bakım), Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Gastroenteroloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Kardiyoloji  alanında 7 önemli hekimin katılımı ile güçlü kadrosunu büyütmeye devam eden, bölgesinde tüm dallarda önemli bir yere sahip olan Konak, bu önemli katılımlarla her dalda alternatifli akademik insan kaynağına sahip olma hedefini sürdürüyor.

Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım GÜNDOĞDU, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uzm.Dr. Yüksel Ağca, Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi GÜNDOĞDU, Başhekim Uzm. Dr. Özlem BİLGİN ve İdari Direktör Özlem KUYRUKLU ve hastane yönetim kadrosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında, Konak Hastanesi’ne katılan doktorlarla ilgili ayrıntılı bilgi verilirken, önümüzdeki döneme ilişkin Konak Hastanesi’nin sağlık rotası ve vizyonu hakkında bilgi verildi.

DoubleTree by Hilton Otel’ de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım GÜNDOĞDU çok önemli branşlarda hekimleri, Konak Ailesine alarak 2020 için önemli bir adım attıklarını belirterek şunları söyledi:

“Konak Hastanesi olarak, 1995’te kurulduğumuz ilk günden beri vizyonumuz gereği hizmet mükemmelliği ve sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratan, bilimsel ve akademik uygulamaları ile öncü; herkes için sağlık ilkesini, sağlığın her alanında hayata geçiren uluslararası bir marka olmayı amaçladık. Konum olarak misafirlerimizin ve hasta yakınlarının kolayca ulaşabileceği lokasyondayız. Sağlıklı ve doğru iletişim ile misafirlerimiz ile bağımızı güçlendirdik, doğru seçilmiş nitelikli hekim kadromuz ve personellerimizle her zaman çok çalıştık, geniş branş ağımızla hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için daha da fazla çalışmaya devam edeceğiz.

Biz, misafirlerimizin ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarının ve beklentilerinin farkındayız. 7/24 açık acil servisimiz, 25 farklı bölümümüz ve 107 yatak kapasitemiz, kendini işine adamış 60’a yakın deneyimli hekimimiz, 500’ e yakın personelimizle, etik çalışma ilkemizden ödün vermeden, Konak ruhunu yaşatmaya ve bu kentin markası olmanın haklı gururuyla sağlığınız için her zaman görevdeyiz diyerek sözlerine devam etti. Gündoğdu sözlerine şunları ekledi;

Meslektaşlarıma şimdiden bizimle mesai ve emek harcayacakları için gönülden mutlu olduğumu belirtir, Konak Hastanesinin gelecek vizyonunu sahiplendikleri için şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada Kasım ayında Sağlık Bakanlığı Türk Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından, hastanemiz Ankara’ya Sağlık Akreditasyon Standartları Akreditasyon Belgesi verilmek üzere davet edilmiştir. Ülkemizde akredite olan, 3 Özel Hastaneden biri olarak kalite belgemizi T.C. Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof.Dr. Emine Alp Meşe’den almanın gururunu yaşadık. Konak Hastanesinin kuruluşundan itibaren başlayan kalite çalışmaları, ISO 9001-2008 ile başlayan belgeleme sürecinin sonrasında Uluslararası akreditasyon olan JCI ile devam edip akreditasyonda son nokta olarak kabul edilen ulusal SAS akreditasyon belgesine hak kazanmıştır.

Sözlerimi tamamlamadan önce bizim için önemli olan bir gelişmeyi de  sizlerle paylaşmak istiyorum. Konak Hastaneleri kurulduğu günden beri çok ortaklı bir sağlık kurumu idi. Takdir edersiniz ki çok ortaklılık zor zanaat. Aile olarak büyüdük, doğal olarak aile büyüyünce ayrılık getirdi. Masaya oturup centilmence el sıkıştık ve ayrıldık. İsim marka ve patent hakkı İzmit Konak Hastanesinde kaldı. Ortaklık yapımız sadeleşti. Konak Hastanesi, Gündoğdu ailesi, Kardiyoloji Uzm.Dr. Yüksel Ağca, Op. Dr. Erkan Türköz, Op.Dr. Ümit Ali Malçok ve Fikret Çimen olarak güncelleşti.

Eski ortaklarımız, 2. yılın sonuna doğru yeni bir isim  ile hizmet vermeye başlayacaklar. Hayırlı olsun, yolları açık olsun. Bizler bu kentin markası olarak halkımıza kaliteli, erişilebilir, güncel sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Amacımız bu bayrağı her gün daha yukarılara taşımak, farkındalık yaratmak’ diyerek sözlerini noktalayan Gündoğdu’dan sonra, Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu;

‘Hastanemiz bu katılımlarla hem tıbbi anlamda hem de hasta memnuniyeti anlamında önemli noktalara ulaştı. Şu an 500’e yakın tıbbi ve idari kadromuzla Bölgemizde sağlığın her alanında hastalarımıza etik, kaliteli, güncel ve erişilebilir hizmet ilkesi ile çalışıyoruz. Biz hastalarımıza ve topluma mümkün olan en iyi, en güvenilir, en ekonomik sağlık hizmetini sunmayı amaçladık. SAS tarafından akredite olmak bizim için mükemmellik yolunda önemli bir başarıdır. Hastanemizin tüm alanlarında gerçekleşen kapsamlı denetimler sonucu, alınan belge sonrası hedefimiz geçici değil sürdürülebilir başarı olacaktır. Sağlıkta altın standart olan uluslararası JCI akreditasyonu alan ilimizdeki ilk hastaneyiz. Sağlık bakanlığı tarafından yapılan hastane sınıflandırmasında ilimizde en yüksek puanı alarak A sınıfı hastane olmayı başardık. Kalite Denetimlerinde 95 üstü puan alarak bunu devam ettirdik. Şimdi de Ülkemiz için bir ilk olan SAS Akreditasyonunu alan 3 özel hastaneden biri olmak bizi gururlandırdı diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıda konuşan Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem BİLGİN ise şunları söyledi:

Konak Hastanesi başta Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı olmak üzere 25 farklı branşta sağlık hizmet vermektedir. 34 küvözlü Yenidoğan Yoğun Bakımımız hassasiyetimizin en yüksek olduğu bölümlerden birisidir. Bu anlamda Yenidoğan yoğun bakımımız ve prematüre bebeklerimizi konunun esas uzmanı sayılan Neonatoloji Doç. Dr. Özge Serçe Pehlevan’ a emanet ettik. Yine ilimizde tek özel tüp bebek merkezi olarak, konuyu tüp Bebek konusunda yurtiçi ve yurtdışı çalışmaları ile büyük tecrübe kazanmış Op.Dr. Emre Tekelioğlu’na emanet ettik. Bildiğiniz üzere Konak Hastanesi ilimizin kalp damar cerrahi ameliyatı yapılan il özel hastanesi. Halen 7/24 hazır anjiyografi ekibimizle ilimizin kalp damar hastalıklarına en hızlı ve en güncel şekilde müdahale eden hastanesiyiz. Yılda 2000’den fazla anjiyografi yapan hastanemize alanında uzman yılların tecrübeli hekimi Uzm.Dr. Yaşar Genç hocamızı da dahil ettik. Dr. Yaşar Genç birçok merkezde yapılmayan kalp pili takılması işlemini hastanemizde başarıyla gerçekleştirmektedir. Beyin ve omurga hastalıkları ve tedavisi oldukça spesifik ve deneyimin çok önemli bir branş. Bu noktada Op.Dr. Hakan Erdoğan hocamız kendisini camiada fazlasıyla kanıtlamıştır. Yine Gastroenteroloji çok az hastanede bulunan bir branştır. Hastanemizde kuruluşundan itibaren Gastroenteroloji yan dalı ve hekimi ile binlerce hastanın endoskopi, kolonoskopi konusunda ihtiyacı giderilmiştir. Konusunda uzman ilimizin gerek iletişimi gerekse hekimliği ile hastalarının sevgisini kazanmış Uzm.Dr. Murat Öztürkler artık hastanemizde şifa dağıtmaya devam edecektir. Yine ilimize yıllarca hizmet vermiş ve güleryüzlü, etik, güncel sağlık hizmetleri ile çok sevilen iki hekimimiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm.Dr. Eren Sağıroğlu ve  KBB uzmanı Op.Dr. Erkan Esen ile yolumuza güçlenerek devam ediyoruz.

Doç. Dr. Özge Serçe PEHLEVAN kimdir?

1978 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

2008 yılında Marmara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisasını tamamlamıştır.

2009 yılında yan dal sınavını kazanarak, 2009-2012  Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Neonatoloji (Yenidoğan Yoğun Bakım) Yan Dal Uzmanlığı İhtisasını tamamlamıştır. 2012-2018  Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapmıştır.

2017 yılında  Neonatoloji “Doçent Doktor” ünvanını almıştır.

Şu anda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Neonatoloji Uzmanı olarak İzmit Konak Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

Yenidoğan yoğun bakım bebek takibi, prematüre ve sağlıklı bebek takibi, yenidoğan bakımı ve beslenmesi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

Op. Dr. Emre KARATEKELİOĞLU kimdir?

1970 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.

 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1999 yılında Çukurova Üniversitesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamlamıştır. Takiben Almanya Düsseldorf ta Zentrum für Reproductionz Medizine de Prof. Dr. Hugo Verhooven ile başta tüp bebek olmak üzere yardımcı üreme teknikleri üzerine çalışmalar yaptı.

2001 yılında İstanbul Eurofertil Tüp Bebek merkezinde göreve başladı.

2005 yılında Op.Dr. Haşim Cemaloğlu ile birlikte yaptığı çalışma ESHRE (Europan Society of Human Reproduction and Embryology) tarafından en iyi araştırmacı ödülüne aday gösterildi.

2007 yılında Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi Tüp Bebek Bölümü Tıbbi Direktörü olarak göreve başlamıştır.

2010-2012 yılında Avrupa ve Amerika’da Tüp Bebek konusunda oldukça başarılı olarak tanınan İspanyol IVI ((İnstituto Valenciano de İnfertilidad) grubunun İstanbul’daki merkezinde görev yapmıştır.

2012-2019 yılları arasında Fulya Vital Plaza Muayenehanesinde ve İstanbul Tüp Bebek Merkezinde hastalarına hizmet evermiştir.

İnfertilite (kısırlık) tedavisi, Tüp Bebek, yumurta dondurma ve saklama, embriyo dondurma ve saklama, normal doğum ve gebe takibi başta olmak üzere kadın hastalıkları ameliyatlarını açık ve kapalı yöntemle yapmaktadır.

Op. Dr. Murat ÖZTÜRKLER kimdir?

07 Ağustos 1981 Kars’da dünyaya gelmiştir.

2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahiliye İhtisasını tamamlamıştır.

2013 yılında yan dal sınavını kazanarak, 2013-2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Gastroenteroloji yan dal ihtisasını bitirdi.

2010-2011 yılları arasında Gaziantep Şehit Kamil Devlet Hastanesi, 2011-2013 yıllarında İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2016 -2018 İzmit Seka Devlet Hastanesi, 2018-2019 Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastanesinde görev yapmıştır.

Endoskopi, kolonoskopi işlemleri başta olmak üzere birçok özefagus, mide, karaciğer ve barsak sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisini yapmaktadır.

Uzm. Dr. Yaşar GENÇ kimdir?

1967 yılında Erzincan’da dünyaya gelmiştir.

1991 yılında Atatürk Üniversitesi  Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1991-1995  yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde  Dahiliye İhtisasını, daha sonra 1997- 2000 yılları arasında Atatürk Üniversitesinde Kardiyoloji İhtisasını tamamlamıştır.

1995-1997 yılları arasında Giresun Espiye Devlet Hastanesi, 2000/2010 yılları arasında Balıkesir SSK Hastanesi, 2010-2019  yılları arasında  Balıkesir Özel Sevgi  Hastanesi’nde görev yapmıştır.

Başta radiyal (koldan) ve femoral(kasıktan) invaziv anjiyografi ve stent tedavisi, Kalp pili takma, perifer anjiyografi olmak üzere, EKO, Efor, ritim ve tansiyon holterle kardiyolojik hastalıkların tanı ve tedavisini yapmaktadır.

Op. Dr. Hakan ERDOĞAN kimdir?

15 şubat 1978 Kastamonu’da dünyaya gelmiştir.

2001 yılında Ege  Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

 2009 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin Cerrahi ihtisasını tamamlamıştır.

2010-2012 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesi Nöroşirürji Kliniği, 2013-2015 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı, 2015-2016 yıllarında Gebze John Hopkins Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Nöroşirürji Kliniği, 2017-2019 Adatıp Kurtköy Hastanesi Nöroşirürji Kliniğinde çalışmıştır.

Beyin tümörü ve bel ve boyun fıtığı ameliyatları, omurga cerrahisi başta olmak üzere birçok beyin cerrahi başarıyla gerçekleştirmektedir.  

Uzm. Dr. Eren SAĞIROĞLU kimdir?

4 Mayıs 1977 tarihinde İzmit’te dünyaya gelmiştir.

2001 yılında İstanbul Üniversitesi  Çapa Tıp Fakültesinden mezun oldu.

 2008 yılında Samsun  On Dokuz Mayıs  Üniversitesinde  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamladı.

2010-2012 yılları arasında Şırnak Uludere Devlet Hastanesinde Çocuk Uzmanı olarak mecburi hizmetini tamamlamış aynı zamanda Başhekimlik görevini yürütmüştür. 2012-2019 yılları arasında Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yapmıştır.

Sağlıklı bebek takibi, 0-16 yaş grubu hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet vermektedir.

Uzm. Dr. Erkan ESEN kimdir?

 1979 tarihinde Bolu’da dünyaya gelmiştir.

2003 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden  mezun olmuştur.

2010 yılında Sağlık Bakanlığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları anabilim dalında ihtisasını tamamladı.

2013-2019 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Derince Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapmıştır.Başta Rinoplasti, tonsil, adenoid, sinüs cerrahisi olmak üzere kulak burun boğaz hastalıkları, işitme bozuklukları,  sinüs ve boyun hastalıkları tanı ve tedavisinde hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.