Konak Güçlenmeye Devam Ediyor

(14.09.2017) Konak Hastanesi  Beyin ve Sinir Cerrahisi, Dermatoloji, Acil Tıp ile Beslenme ve Diyet alanında 4 önemli hekim ve Beslenme ve Diyet uzmanının katılımı ile gücüne güç kattı. Bölgesinde Kalp ve Damar Cerrahisi başta olmak üzere tüm dallarda önemli bir yere sahip olan Konak Hastanesi, bu önemli katılımlarla her dalda alternatifli akademik insan kaynağına sahip olmaya devam ediyor.    

Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Metin Göklü, Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Konak Hastanesi Tıbbi Direktörü Uzm. Dr. Özlem Bilgin, İdari Direktör Özlem Altıntaş Kuyruklu ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında, Konak Hastanesi’ne katılan doktorlarla ilgili ayrıntılı bilgi verilirken 2018 yılının sağlık rotasına ilişkin Konak Hastanesi’nin sağlık vizyonu ve yatırımları konusunda bilgi aktarıldı. 
Ramada Otel’ de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Metin Göklü çok önemli dallarda 4 hekim ve bir Beslenme Diyet Uzmanı’nı bünyemize katarak 2018 için önemli bir adım attıklarını belirterek şunları söyledi: “ 2017 yılında Konak  olarak başarılı bir yılı geride bırakacağız.Her bir hastanemizde  tıbbi kadronun çeşitlendirilmesine, entelektüel gelişimin sağlanmasına ve eğitim faaliyetlerimize hız verdik. 
Op. Dr. Göklü, önümüzdeki aylarda İzmit Hastanemizde bir renovasyona başlayacaklarını belirterek misafirlerimiz için sağlık konforunu da artıracaklarını söyledi.
Toplantıda konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Kazım Gündoğdu ise şunları söyledi: “ Bugün aramıza katılan iki hekimimiz Beyin ve Sinir Cerrahisi anlamında önemli bir kariyere sahipler. Sayın Akmil ve Sayın Akgün beyin cerrahisi , omurga cerrahisi, periferik sinir cerrahisi, ağrı tedavileri ile ilgili hastalarımız için var güçleri ile çalışacaklar. Acil tıp alanında Sayın Kama, kupa terapi alanında uzman bir hekim arkadaşımız, beslenme ve diyetisyen uzmanımız Sayın Balcı, erişkin ve çocuk beslenmesi, sporcu beslenmesi ile besin ilaç etkileşimleri gibi konularında hastalarının yanında olacak.  Dermatoloji uzmanı Sayın Demirci ise sağlık prosedürlerinin kısa bir süre içinde tamamlanması ile birlikte bize güç katacak. Her bir arkadaşımızın Konak Hastanesinin marka gücü ve vizyonunu sahipleneceğine eminim. Kendilerine güvenimiz tam. Ülkemiz ve Bölgemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

KONAK HASTANESİ YENİ KATILAN DOKTORLARIN KISA ÖZGEÇMİŞLERİ:
 
Op. Dr Mustafa Akgün: 1963 yılında Bulgaristan kırcali doğumlu Akgün, 88 yılında cumhuriyet üniveristesi tıp fakültesinden mezun olduktan sonra yine Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve sinir Cerrahisi Kliniğinde Araştırma Görevlisi olarak ihtisasa başladı. 1995 Yılında Nöroşirürji Uzmanı olduktan sonra aynı üniversitede Yardımcı Doçent olarak görev yapmıştır. Kendisi özellikle kraniyal cerrahi, omurga cerrahisi, algoloji, periferik sinir cerrahisi ve pediatrik nöroşirürji ile ilgilenmektedir.
Op.Dr. Mehmet Ufuk Akmil: 1962 yılında  Ankara doğumlu olan  Akmil, 86 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden  mezun olduktan sonra yine Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde Araştırma Görevlisi olarak ihtisasa başladı. 1992 yılında Nöroşirürji Uzmanı olduktan sonra Sayın akmilin ilimizde çok değerli hizmetleri olmuştur.  1994 yılında izmit seka devlet hastanesinde göreve başlayan sayın akmil, daha sonra Derince eğitim araştırma hastanesinde başhekimlik ve poliklinik hizmetleri ile 2011 yılına kadar hizmet vermiştir. Daha sonra İstanbulda medeniyet üniversitesi Göztepe eğitim araştırma hastanesinde ve Haydarpaşa numune hastanesinde görev yapmıştır. Sayın akmil özellikle kraniyal cerrahi, omurga cerrahisi, algoloji, periferik sinir cerrahisi ve pediatrik nöroşirürji ile ilgilenmektedir. 
Uzm. Dr. Kamile Demirci: 1977 yılında Eskişehir doğumlu olan Demirci, 2000 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dermatoloji Kliniğinde Araştırma Görevlisi olarak ihtisasa başlamıştır. 2008 yılında Dermatoloji Uzmanı olduktan sonra, yine ilimizde 2013-2017 yılları arasında Gölcük Devlet Hastanesinde görev yapmıştır. Sayın demirci; Dermatolojik uygulamalar yanı sıra kozmetolojik uygulamalar yapmaktadır. 

Uzm.Dr. Ahmet Kama: 1983 yılında Iğdır’da doğumlu olan Kama, 2008 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlayan Kama, 2009 yılında TUS kazanarak Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Kliniğinde Araştırma Görevlisi olarak ihtisasa başladı. 2013 yılında Acil Tıp Uzmanı ünvanı aldıktan sonra kendisi çeşitli illerde Acil Servis hizmeti vermiştir. Hekimimizin yaş kupa ve kuru kupa uygulamaları ile ilgili sertifikaları mevcuttur. 

Dyt. Lalenur Balcı: 1984 yılında Ankara doğumlu olan Balcı, İstanbul Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü tamamlayan Balcı, halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ABD’ nda doktora yapmaya devam etmektedir. Kendisi obesite, çocuk diyetisyenliği, fitoterapi ile ilgilenmektedir. 

 
Özel Konak Hastanesi Hakkında

1995 yılında İzmit’te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Konak Hastanesi, yatırımlarını günden güne genişletmektedir.
Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Trans Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi, Hilterapi, Mikro Cerrahi, Obezite Cerrahisi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 10.000 m2 yakın kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli’nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.